Полтава вишивана

Полтава ( виїзд 8:00) – Степне (екскурсія Музеєм рушника) – Решетилівка ( екскурсія Музеєм ткацтва та вишивки, виробничими майстернями) – Полтава (Краєзнавчий музей, етнографічний відділ)

Екскурсійний тур  «Полтава вишивана»:

Музей рушника, Музей ткацтва та вишивки, майстерня художніх промислів,  Полтавський краєзнавчий музей (етномистецька композиція).

Опис туру

На Вас чекають:

  • розповідь про історію виникнення рушника та обрядові події, під час яких їх використовують;
  • знайомство з різноманітними техніками вишивки та особливостями решетилівської вишивки;
  • цікаві історії з «життя» деяких рушників;
  • розповідь про секрети творення тканих гобеленів від майстринь;
  • екскурсія у  Музей ткацтва і вишивки;  
  • знайомство з традиційними видами мистецтва Полтавщини.

Детальний опис екскурсійних об’єктів:

Полтавський районний музей Рушника

Полтавський районний музей Рушника, відкритий у квітні  2009 року, став домівкою  близько 600 рушників, привезених з різних куточків України. Експонати дуже різні: малі й великі, довгі й короткі, широкі й вузенькі, половинчасті, святкові й повсякденні, утиральники й кілкові, вигаптувані, вибиті, вишиті хрестиком, гладдю, стіжком, тамбурком, мережані, полотняні, колінкорові, ситцеві, багаті історією, змістом, фарбами, поєднанням кольорів і візерунків.

У зібранні музею можна побачити ці «рушникові відмінності» та красу на полотнові – красу української душі. Бо кожна майстриня намагалася вкласти у візерунки, орнамент часточку своєї душі, і їм це вдалося.

Тому ці народні вироби зачаровують і понині, не залишаючи нікого байдужими – ні дітей, ні дорослих.

 

Решетилівський музей ткацтва і вишивки

Решетилівка – всесвітньовідомий центр вишивки та ткацтва. Зберігачем кращих здобутків решетилівських майстрів є Решетилівський музей ткацтва і вишивки. Тут можна дізнатися про історію ткацтва і вишивки Решетилівського краю від найдавніших часів до сучасності.

Полтава вишивана

Окрасою музею є килим лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка, заслуженого майстра народної творчості, Надії Нестерівни Бабенко, виконаний як копія з килима «Древо».

Роботи народних умільців Решетилівщини заворожують вишуканістю, чарують душу і погляд кожного, хто торкається витонченої майстерності виконання вишиванок, килимів, гобеленів, картин. Вироби решетилівських майстрів прикрашають інтер’єри багатьох громадських закладів, посольств України, українського центру культури та бізнесу в Афінах, палацу мистецтв «Україна», приватних колекцій.

Полтава вишивана

Решетилівська майстерня художніх промислів

Наприкінці ХІХ століття Решетилівка офіційно стала одним із центрів-осередків народного ткацтва, килимарства та вишивання в Україні. У 1905 році губернатор і земство заснували артіль  «Троянда» з вишивання та гобеленства – Решетилівський ткацький навчально-показовий пункт. Є відомості, що в артілі працювало до 3 тисяч людей. Самих ткачів тут було понад тисячу тисячу чоловік. Усе виробництво забезпечувалося місцевою сировиною. На натуральні, вправно виготовлені речі був попит, і виробництво розросталося. Впродовж десятиліть тут виготовляють унікальні килими-гобелени ручної роботи, знамениті решетилівські рушники, національні жіночі й чоловічі сорочки з витонченою ручною вишивкою, плахти, скатертини, покривала, доріжки, серветки та інші речі, які роблять наш дім і побут більш привабливим.

Полтава вишивана

Полтавський краєзнавчий музей. Етномистецька композиція.

Сучасна етнографічна експозиція Полтавського краєзнавчого музею «Народний побут. Народне мистецтво. ХVIII-ХХI ст.», що розмістилася в одинадцяти затишних залах мансардного поверху на площі близько 750 квадратних метрів, створена в 1990- х роках. Вона відтворює на основі тематико-хронологічного принципу різноманітні колекції традиційних видів мистецтва краю, які представлені у такій послідовності: дерево, малювання на дереві, гончарство, метал, ткацтво, вибійка, вишивання, вбрання, писанки, плетіння з рослинних матеріалів, вироби з кістки і рогу, житло та живопис новітньої доби.

Етномистецька експозиція, представляючи різноманітні колекції традиційних видів народної творчості, демонструє живучість і світоглядність народної концепції краси.

Зібрання, започатковані фундаторкою музейної справи на Полтавщині Катериною Скаржинською, продовжені дослідниками ткацтва, гончарства і архітектури поповнюються і сьогодні.

Вартість поїздки під запит, залежить від кількості учасників.

У вартість ВХОДИТЬ: проїзд комфортабельним автобусом, страхування на час подорожі, квитки в музеї та екскурсійне обслуговування.

Деталі туру та вартість уточнюйте у менеджера туру +380665158785, +380974482886

ana-anna@ukr.net

Поділіться своїми враженнями